Pytania

Pytania ogólne

Czy mają Państwo filii swojego Salonu w innych miejscowościach Polski?

Nasz Salon nie jest niczyją filią i nie posiadamy filii w innych miejscowościach Polski.

Czy w Salonie można wypożyczać suknie ślubne i wieczorowe?

W naszym Salonie nie świadczymy takiej usługi jak wypożyczanie sukien.

Czy w Salonie można dobrać też dodatki ślubne?

Oferujemy duży wybór dodatków ślubnych – szale, etole, podwiązki, biżuteria, ponad sto rodzajów welonów i rękawiczek oraz butów ślubnych.

Czy wysyłają Państwo katalogi ze zdjęciami wszystkich oferowanych sukien?

Nie wysyłamy. Katalogi z oferowanymi przez nas modelami sukien ślubnych i wizytowych można obejrzeć tylko w Salonie.

Czy przy zapytaniu o daną suknię wystarczy podać sam numer sukni?

Wystarczy podać sam numer. W salonie też posługujemy się numerami sukien.

"Widziałam waszą nową suknię wystawioną na Allegro przez innego sprzedawcę. Czy jest to oryginalna suknia?"

Najprawdopodobniej nie. Niestety wiele (nie tylko z naszego Salonu) wzorów jest kopiowanych i są to produkty o zdecydowanie niższej jakości od sukni oryginalnych (gorszy materiał, gorsze dodatki, niższa jakość wykonania i nieprofesjonalne dopasowanie), co powoduje często w ostatecznym efekcie niezadowolenie klienta. Nie wspominamy już o fakcie, że kopiowanie cudzych wzorów i pomysłów stanowi łamanie prawa autorskiego i jest w Polsce karalne. Rekomendujemy kupno wyłącznie oryginalnych sukien, najlepiej po ich przymiarce i obejrzeniu w rzeczywistości, gdyż tylko wtedy możecie być Państwo pewni o zakupie produktu o najwyższej jakości.

W jaki sposób do Państwa można przesłać swoje zdjęcia ze ślubu?

Bardzo się cieszymy dostając zdjęcia ze ślubu Panien Młodych, które kupowały suknię ślubną w naszym Salonie. Zdjęcia można przesyłać na adres biuro@szarm.pl.

Asortyment

„Czy posiadają Państwo model numer…?”

Bieżącą informację o tym czy wybrany model sukni jest dostępny w Salonie zawsze można otrzymać w drodze telefonicznej. Czasem asortyment z wieczoru może nie być już taki sam jak rano – może być większy, a może być mniejszy.

Czy w Salonie są dostępne do kupienia gotowe suknie w dowolnych rozmiarach?

Staramy się zawsze posiadać w Salonie gotowe suknie ślubne i wizytowe w rozmiarach od 36 do 42. Zawsze można też złożyć zamówienie na uszycie dowolnego modelu z katalogu w rozmiarze od 34 do 48. Specjalizujemy się w szyciu sukien na wymiary indywidualne.

Czy oferują Państwo suknie ślubne dla kobiet w ciąży?

Posiadamy w Salonie kilka modeli sukien ślubnych dla Panny Młodej w ciąży.

Ceny

„Ile kosztuje model numer…?”

Ceny naszych sukien ślubnych oraz wizytowych kształtują się w przedziale od 1.500zł. do 4.000zł. Bieżącą informację na temat ceny konkretnego modelu sukni zawsze można otrzymać w drodze telefonicznej podając numer modelu ze strony internetowej.

Czy ceny sukien zmieniają się w zależności od pory roku (na przykład czy bliżej lata ceny sukien mogą się zmienić)?

Ceny sukien zależą od wielu czynników i faktów, w tym czasem od nas niezależnych. Staramy się jednak prowadzić taką politykę cenową, by w ciągu roku kalendarzowego, nawet bliżej sezonu letniego, cen nie zmieniać. Zawsze też w okresie jesienno – zimowym prowadzimy wyprzedaż sukien z ubiegłorocznych kolekcji.

Czy ceny sukien zawierają już ceny halek i kół do sukien ślubnych?

Tak. W naszym Salonie nie dopłaca się dodatkowo za halki i koła do sukien.

PRZYMIARKA SUKIEN

Czy trzeba się umawiać na przymiarkę sukien?

Tak, w Salonie jest mile widziane wcześniejsze umówienie się na przymiarkę. Po pierwsze, panie umówione na konkretną godzinę zawsze mają pierwszeństwo* *i nie muszą* *oczekiwać na swoją kolej. Po drugie, umawiając się na przymiarkę, panie mają gwarancję, że wybrany model sukni zostanie na pewno przygotowany do przymiarki w odpowiednim rozmiarze i kolorze. No i po trzecie, zapisując się na przymiarkę rezerwujemy sobie trochę czasu na ten konkretny cel. Wybór sukni nie może być pobieżny, więc nie można pozwolić, by brak czasu odbił się na wyglądzie podczas jednej z najważniejszych uroczystości w życiu.

Jaką ilość sukien można u Państwa przymierzyć?

Rekomendujemy najpierw dobrze obejrzeć katalog ze wszystkimi naszymi sukniami by ograniczyć liczbę mierzonych modeli do kilku w różnych krojach i stylach, by zobaczyć przede wszystkim który jest tym wymarzonym, odpowiednim, niepowtarzalnym. Proces przymiarki sukni ślubnej nie należy do najprostszych – samodzielnie tego się nie da zrobić, konieczna jest pomoc sprzedawcy, jest to też proces wystarczająco czasochłonny. Znany jest też fakt, iż po przymierzeniu większej ilości sukien panie zaczynają się gubić – powstaje mętlik, wrażenia się zamazują, ciężko jest dokonać wyboru, gdyż wiele sukien się podoba.

Czy w Salonie są dostępne do przymierzenia wszystkie rozmiary sukien?

Do przymierzenia w Salonie najczęściej są dostępne rozmiary od 36 do 42. Rolą sprzedawcy w naszym Salonie jest m.in. zaprezentować suknię także paniom noszącym większe rozmiary w taki sposób by mogły one dobrze obejrzeć na sobie wybrany model mimo, że nie jest to docelowy rozmiar.

ZAMÓWIENIE SUKNI

Jak długo czeka się u Państwa na zamówiony model sukni?

Termin realizacji zamówień w naszym Salonie wynosi 8-16 tygodni, w zależności od modelu sukni.

Kiedy należy zamówić wymarzoną suknię?

Rekomendujemy złożyć zamówienie w Salonie nie później niż 2-3 miesiące przed planowaną uroczystością. Suknię można oczywiście zamówić wcześniej, wtedy wówczas mamy większą dowolność w ustaleniu z klientem dogodnego dla niego terminu odbioru.

Chętnie odpowiemy na inne pytania!